Connect with us

Фудбал

Зидан во Монако го најде „новиот Рафаел Варан“

Објавено:

Во Монако, Зидан го најде „новиот Рафаел Варан“. Се работи за 19-годишниот Бенуа Бедиашил кој важи за корпулентен дефанзивец висок 192-сантиметри. Со 17 години го имаше дебито во сениорската екипа на францускиот прволигаш и важи за еден од најперспективните млади таленти на денешницата.

Еден од неколкуте таленти на Зинедин Зидан е препознавањето млад фудбалер со светла иднина.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама