Connect with us

Фудбал

Зошто Фонте не смееше да го прослави погодокот со Роналдо?!

Ѕвездата на португалската репрезентација Кристијано Роналдо постигна еврогол од слободен удар пред крајот на натпреварот против Шпанија и на тој начин донесе бод на својот тим во првото коло од групната фаза.

Логично, сите соиграчи на Роналдо беа воодушевени од погодокот и тргнаа во прослава со него, но еден не смееше да го направи тоа.

Се работи за Фонте, а причината зошто тој не смееше да го прослави погодокот во друштво на соиграчите е сосема едноставен. Со оглед на тоа дека сите негови соиграчи излегоа надвор од теренот во текот на прославата, Фонте мораше да остане на теренот бидејќи во противност Шпанија можеше да тргне од центарот и евентуално да постигне погодок.

На снимката од трибините јасно се гледа како останатите соиграчи му сугерираат на Фонте дека не смее да им се придружи и да остане на теренот, пишува Спортски.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com