Connect with us

Тајмаут

Зошто одбојката е привлечен спорт, доказ е оваа Србинка (ФОТО)

Милица Тасиќ има 23 години, а освен тоа што е една од подобрите одбојкарки, важи и за најсекси одбојкарка во Србија. Кога ќе ги погледнете фотографиите, ќе ви стане јасно зошто е тоа така, а веројатно и ќе се согласите со оваа констатација.

Во моментов игра за Стеауа Букурешт во Романија, а претходно играше за Црвена Звезда каде што ја почна кариерата, а потоа се пресели во Америка во  тимот на Невада Лас Вегас.