Поврзи се со нас

Тајмаут

Ѕвездата на НБА се збогуваше со Мустафа Надаревиќ

Познатиот актер Мустафа Надаревиќ почина денес на 77-годишна возраст.

Многу познати личности се збогуваат со актерската легенда, а меѓу нив е и НБА ѕвездата Горан Драгиќ.

„РИП Изет“, напиша Драгиќ на Твитер, алудирајќи на добро познатата улога на Надаревиќ во серијата „Луд, збунет, нормален“.

Надаревиќ е роден во 1943 година во Бања Лука, а поголемиот дел од животот го помина во Загреб. Тој боледувал од рак на белите дробови.

loading...

Facebook