Connect with us

Ракомет

Алборг го освои 3.место на „Супер глоуб“

Алборг го совлада бразилскиот тим Пињеирос со 34-29 и го освои третото место на неофицијалното светско клупско првенство – „Супер глоуб“.

Одбраната на бразилскиот претставник немаше никаков одговор во воведните 30 минути, во кои дозволи да прими дури деветнаесет гола.

Во финалето кое на програмата е од 19.30 часот, Барселона ќе се обиде четвртти пат по ред да ја освои титулата во ова натпреварување, а за противник ќе го има освојувачот на Лигата на Европа, германски Магдебург.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама