Connect with us

Фудбал

Алегри останува во Јувентус

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, по елиминацијата од Ајакс во четвртфиналето на Лигата на шампионите, рече дека ќе остане во тимот.

-Пред неколку дена се сретнав со претседателот на клубот и му кажав дека ќе останам во Јувентус. Заедно со раководството седевме и разговараме за иднината на клубот, изјави Алегри за „Фудбал Италија“.

Педесет и едногодишниот Алегри, заедно со Јувентус, освои четири шампионски титули, на дофат е и петтата во низа во италијанскиот шампионат. Двапати стигна до финалето на Лигата на шампионите. (МИА)

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com