Connect with us

Кошарка

Александар Костоски се повлекува од репрезентацијата на Македонија

Стартниот репрезентативен плејмејкер Александар Костоски нема да биде дел од националната селекција на Македонија на претстојниот претквалификациски дуел со Романија (четврток), но најверојатно и на ниту еден друг меч на жолто-црвените во иднина.

Според информацијата од репрезентативниот табор, искусниот бек донел одлука да ја заврши репрезентативната кариера за што веќе го известил и стручниот штаб.

Реклама
Реклама

Повеќе од Кошарка

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com