Connect with us

Ракомет

Андон Бошковски повеќе не е тренер на Тинекс Пролет

Ракометниот клуб Тинекс Пролет ја информира јавноста дека спогодбено ја прекинува соработката со шефот на стручниот штаб на првата екипа, Андон Бошковски.

Причина за ваквиот потег е серијата слаби игри што кулминираше со трите порази во низа во Супер-лигата. На последниот состанок одржан во текот на денешниот ден заеднички со тренерот одлучиле дека најдобро за клубот е да биде прекината соработката.

 

Реклама

Facebook

Реклама