Connect with us

Кошарка

Антиќ потпиша за Чата

Една од најдобрите македонски кошаркарки, Јелена Антиќ, во иднина ќе настапува во првенството на Унгарија. Таа се договори со тимот на НКЕ Чата, екипа која има учинок од 7 победи и 5 порази во моментов се наоѓа на седмото место на табелата.

Антиќ беше преставена во новата средина како ново засилување заедно со Џудит Барнаи која е репрезентативка на Унгарија.

Македонската репрезентативка има големо искуство, па од неа се очекува многу во тимот на Чата.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Кошарка

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com