Азар нема да игра против Мајкорка, доби син

Real Madrid CF's Eden Hazard during the Spanish league football match Real Madrid CF against Levante UD at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on September 14, 2019. Photo by Manu R.B/Alterphotos/ABACAPRESS.COM

Белгискиот фудбалер Еден Азар утрово по четврти пат стана татко. По три сина, неговата сопруга Наташа повторно роди машко дете.

Капитенот на белгиската репрезентација нема да игра вечерва за Реал Мадрид на гостувањето кај Мајорка, ќе може да го прослави раѓањето на четвртиот наследник, по Јанис, Лео и Сами кои имаат 8, 6 и 4 години. Името на најновиот член на семејството Азар уште не е познато.

-текстот продолжува по рекламата-