Connect with us

Ракомет

Бабиќ го избра тимот за тешката задача на гостувањето во Манхајм

Избраниците на Жељко Бабиќ, денеска отпатуваа за Германија каде утре Еурофарм Пелистер ќе има тешка задача на готувањето кај против фаворизираниот Рајн Некар Левен во рамки од 4. коло на групата Д во Европската лига.

Меќу избраницте ги нема Граџан, Костески и Маџовски.

Повикани ракометари на Еурофарм Пелистер за натпреварот против Рајн Некар Левен во рамките од 4. коло на групата Д на Лига Европа:

Facebook