Connect with us

Фудбал

Баерн најави уште еден трансфер во заминување

Баерн Минхен направи уште еден трансфер во заминување. Баварците прво го продадоа Микаел Кузанс на Венеција, а потоа Оливер Батиста Мајер на второлигашот Динамо Дрезден.

20-годишниот крилен напаѓач потпиша со својот нов тим до летото 2025 година.

Батиста Мајер есента настапуваше за вториот тим на Баварците и постигна 12 гола во Регионалната лига.

Минатата сезона младиот играч беше на позајмица во Херенвен.

Висината на трансферот не беше објавена.

Реклама

Facebook

Реклама