Connect with us

Ракомет

Барселона ја заврши групната фаза во ЛШ со перфектни 14 победи

Published

on

Ракометарите на Барселона со победа над Мотор Запорожје од 42-34 со максимален учинок го завршија настапот во групната фаза во годинашното издание од Лигата на шампионите.

Шпанскиот тим забележа 14 победи на 14 меча, нешто што не се случило досега. Барселона е првиот колектив кој ја минал групата со максимален учинок откако е поставен новиот формат во Лигата на шампионите (од 2015 година).

Дика Мем денеска беше најдобар со осум голови, додека на спротивната страна Вајчеслав Бокан постигна 11 голови за Мотор. 1

Facebook