Поврзи се

Фудбал

Барселона во Јануари треба да го решат проблемот на десната бековска позција, заминува нивната едниствена алтернатива во Рома

Рома, наводно, добиле одобрение за потписот на Алеикс Видал.

Екипата од Серија А беше поврзана во изминативе неколку дена со отфрлениот бек на Барселона , кој навистина се бореше да се наметне себеси на Камп Ноу и покрај тоа што побара да платат повеќе од 15 милиони евра за трансферни такси во 2015 година.

Меѓутоа, откако беше ѕвезда во Севиља, тој се претвори во пропаст во Барса, има само 14 лигашки настапи, од кои три се во оваа сезона.

Мончи го потпиша Видал во своите денови во Севиља и доби  многу добра сезона од 31 настап од 27-годишниот во 2014-2015.

Рома идеално би го добиле Шпанецот на позајмица во јануари, со цел да го потпишат летото.

ФОТО

loading...

Повеќе од Фудбал