Поврзи се

Тајмаут

Бекам основаше фудбалски тим во Мајами

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, Дејвид Бекам основаше фудбалски клуб во Мајами, кој ќе настапува во американската МЛС лига.

Клубот, за кој франшизата Бекам ја купи во 2014 година, се уште нема ни име, ни грб, а ќе игра на стадион со капацитет од 25 илјади места.

Бекам изјави дека се презадоволни и возбудени.

Мајами имаше фудбалски тим од 1998 до 2001 година, но клубот Мајами Фјужн го напуштил градот поради слабата посетеност.

ФОТО

loading...

Повеќе од Тајмаут

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com