Connect with us

Ракомет

Без проблеми, тестовите на Вардарци се негативни на коронавирус

Македонскиот шампион во текот на вчерашниот ден ги доби резултатите од тестирањето за коронавирус. Сите беа негативни, што значи вардарци со сите расположени сили ќе отпатуваат за Брест по стартна победа во ракометната елита.

„Црвено-црната“ експедиција ќе полета од Скопје со чартер лет како би ги избегнале долгите процедури во време на пандемијата со редовни линии.

Реклама

Facebook