Поврзи се со нас

Фудбал

Битола е во „пламен“ по големата победа на МАКЕДОНИЈА!

Македонија е на нозе а исто така и Битола како и останатите градови, а центарот на Битола веќе е во „пламен“. Голем број фудбалски фанови на градскиот плоштад го слават големиот успех на нашите фудбалери кои следното лето ќе се судрат во големата Холандија и Украина и Австрија.

Еве дел од славењето во Битола:

 

loading...

Facebook