Connect with us

Ракомет

Бомбата на Кузмановски против Португалија (ВИДЕО)

Ракометната репрезентација на Македонија загуби од Португалија со 23:29 во третиот меч од квалификациите за ЕП 2024. Иако е пораз, впечатокот од настапот на младите момци е донекаде позитивен. Од овој меч вреди да се издвои голот на Кузмановски во 46-та минута кога Македонија поведе со 20:19.

Facebook