Поврзи се со нас

Ракомет

Браво Никола Митревски, тој е МВП на колото, ова видео е најдобар доказ зошто?

Неверојатната одбрана против Пик Сегед кога направи вистинска парада, а за која зборува цела Европа, му донесе ново признание на македонскиот репрезентативен голман кој игра за Порто, Никола Митревски.

Откако е прогласен за играч на мечот, неговата одбрана беше прогласена за најдобра во тоа коло, потоа влезе и тимот на колото, заедно со Столе Стоилов од Вардар, а сега ЕХФ го прогласи Митревски за играч на колото.

Advertisement

Facebook

Реклама