Connect with us

Фудбал

Чави најави дека Барселона не може да го поднесе Феран Торес

Тренерот на Барселона Чави изјави дека тимот се уште не може да го поднесе Феран Торес поради финансиски проблеми.

„Феран Торес е одлично засилување за нас, тој е прекрасен и како човек и како фудбалер. Сега се опоравува од тешката повреда, но гледам дека е многу одговорен и ќе ни донесе многу придобивки, имам без сомнение за тоа.

Феран може да игра на различни позиции, задоволен сум од напорите на нашиот клуб да потпише со овој играч. Сега треба да се справиме со плафонот на платите. Некои играчи мора да си заминат и доколку Дембеле се согласи да го продолжи договорот со помала плата, тогаш ќе можеме да го регистрираме Феран. Се надевам дека ова ќе се случи. Преговараме, но малку ни е тешко со неговите агенти. Сè уште верувам дека Усман сепак може да остане со нас“, изјави Чави за Goal.

Реклама

Facebook

Реклама