Connect with us

Фудбал

Чави: Не дојдов во најдобро време

Тренерот на Барселона, Чави Ернандез зборуваше пред претстојното гостување кај Гранада од шпанското првенство.

„Сакаме да се бориме за секој можен трофеј. Мислам дека сме на добар пат. Дури и победата против Линарес беше важна. Ќе има ривали кои многу ќе ни ја отежнат, па мораме да работиме и да бидеме подготвени“, изјави Чави.

„Верувам дека можеме да го победиме секој противник. Тоа го кажав пред натпреварите со Баерн, Севиља и Бетис. Со нетрпение го очекуваме дербито со Реал и сакаме да победиме“, истакна легендарниот поранешен играч за врска.

„Ла Лига? Јас сум оптимист. Не дојдов во најдобриот можен момент, но позитивен сум на она што го гледам во соблекувалната. Победите носат самодоверба и самодоверба. Тоа ни треба“, додаде Чави.

Реклама

Facebook

Реклама