Connect with us

Ракомет

Дали ЕХФ ќе даде „зелено светло“ за Митревски, бил лажно позитивен, направил четири брзи тестови и еден ПЦР сите негативни

Според последните информации голманот Никола Митревски направи четири брзи антиген тестови и еден ПЦР тест и сите покажале дека е негативен. Може да се заклучи дека бил „лажно позитивен“ на тестирањето пред патувањето во Дебрецин, па поради тоа остана дома со уште тројца ракометари. Известена е и ЕХФ, сега треба тие да донесат одлука дали ќе му дозволат на Митревски да се приклучи порано на репрезентацијата од првично утврдената изолација која почна на 10-ти јанунари.

 

Реклама

Facebook

Реклама