Connect with us

SPORTM.mk

Дали Ибрахимовиќ ќе потпише за Милан? Поранешниот капитен ги изнервира „Росонерите“!

Објавено:

Новинарот на каналот на Милан, Лука Серафини, кој пишува за „Росонерите“ скоро 20 години, во еден својот напис истакна дека неодамна разговарал со поранешниот капитен Абате за можното потпишување на Златан Ибрахимовиќ во јануари.

„Од она што ми го кажа Абате, кој е близок пријател на Златан и честопати се во контакт, ми се чини многу тешко, ако не и невозможно, за Ибра да се врати во Милан! Постојат многу причини што водат кон „не“, но работите можат да се променат, иако јас верувам во Абате и во неговата искреност“. 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама