Давид Бабунски во одлична форма: Два гола во Лига Купот и нов успех против Лутон Таун

Давид Бабунски продолжува да бележи одлични настапи во дресот на Данди Јунајтед, постигнувајќи два гола во Лига Купот на Шкотска и уште еден во пријателскиот натпревар против Лутон Таун. Лутон, кој претходната сезона играше напаѓачки фудбал во Премиер лигата, не успеа да обезбеди опстанок во елитата, но нивните настапи поставија основа за можен брз повраток во врвот.

Во овој пријателски натпревар, Бабунски покажа одлична игра и постигна гол во 16-тата минута од мечот, со асистенција на Кристијан Трапановски. Двете македонски репрезентативци играа во првото полувреме, помагајќи му на Данди Јунајтед да одигра нерешено 2-2 со Лутон Таун. Бабунски, кој беше капитен на тимот, и Трапановски продолжуваат да имаат значителен придонес во успешните резултати на својот тим.