Connect with us

Фудбал

Де Лихт даде гол во Торино, а цел „Камп Ноу“ збесна од радост (ВИДЕО)

Барселона за еден час игра си го обезбеди полуфиналето во ЛШ, на Манчестер му даде три гола, па во еден момент цел „Камп Ноу“ збесна од радост, додека на теренот ништо не се случуваше.

Причина – Матијс Де Лихт во тој момент му даде гол на Јувентус, кој беше решавачки за победата на Ајакс во Торино со 2-1, погледнете.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com