Де Лихт даде гол во Торино, а цел „Камп Ноу“ збесна од радост (ВИДЕО)

Барселона за еден час игра си го обезбеди полуфиналето во ЛШ, на Манчестер му даде три гола, па во еден момент цел „Камп Ноу“ збесна од радост, додека на теренот ништо не се случуваше.

Причина – Матијс Де Лихт во тој момент му даде гол на Јувентус, кој беше решавачки за победата на Ајакс во Торино со 2-1, погледнете.