Connect with us

Фудбал

Дефинирана цената на Рабио

Актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, испрати јасна порака до сите клубови кои ќе се обидат за време на зимскиот преоден рок да ги осигураат услугите на проблематичниот играч за врска, Адриен Рабио.

Повремениот репрезентативец на Франција на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен играч, а поради недисциплина, на Рабио му е забранет влезот во клупската соблекувална.

Доколку некој клуб сака да ги осигура услугите на Рабио во јануари, тогаш официјалната понуда за неговото обесштетување не смее да биде помала од 15 мил. евра.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com