Connect with us

Кошарка

Дерик Роуз најави дека не е крај на неговата кариера во НБА

Дерик Роуз најава дека неговата кариера во кошарката не е готова и дека ќе се врати за Кливленд Кавалирс, иако неговата понатамошна кариера беше под знак на прашалник.

Како што објави новинарот на „ЕСПН“ Адријан Војнаровски, плејмејкерот на Кливленд се откажал од идејата да се пензионира, и дека дефинитивно и се враќа на кошарката.

Роуз, чија кариера ја одбележаа бројни повреди,операции и макотрпни рехабилитациони процеси, најави повлекување од кошарката откако се здоби со нова повреда, нецел месец од стартот на новата сезона.

Тој во тимот на Кливленд одигра само седум натпревари на кои забележа просек од 14,3 поени, 2,6 скокови и 1,7 асистенција.

Advertisement

ФОТО

More in Кошарка