Поврзи се

Кошарка

Детроит станува сериозен тим со новото засилување Блејк Грифин

Откако Блејк Грифин пристигна во Детроит, се покажа како одличен трејд за Пистонс, кој запишаа трета победа во низа.

Во победата над Портланд од 111:91 Грифин дуелот го заврши со 21 поен, 9 скока и шест асистенции како најефикасен во победничкиот состав каде Андре Друмонд додаде 17 и Антони Толивер 15 поени.

Кај Портланд Дамиан Лилард уфрли 20 поени.

Но се чини дека и Клипер не загубија премногу со заминувањето на Грифин со оглед на тоа што во последните три средби забележаа две победи.

ФОТО

loading...

Повеќе од Кошарка

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com