Connect with us

Ракомет

Дибиров: Наше е на каков било начин да донесеме нов пехар во Скопје!

„Се разбира дека сме среќни по една ваква победа, но сме многу уморни. Потрошивме многу енергија, па затоа денес мораме да се одмориме и да ги наполниме батериите за Веспрем. Свесни сме дека Веспрем е голем фаворит, но наше е на каков било начин да покажеме дека можеме и во Скопје да се вратиме со трофејот. Одиме чекор по чекор, во иднина сакаме Вардар да биде она што треба да биде“, рече Русинот.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com