Connect with us

Фудбал

Диего Коста закрепна пред дуелот со Јувентус

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста ја санира повредата на стапалото и закрепна по операцијата во ноември.

Коста, кој беше изложен на хируршка интервенција во неговиот роден Бразил, се врати во тимот на Атлетико и наскоро би можел да игра.

Шпанска „Марка“ објави дека 30-годишниот фудбалер треба да биде подготвен на 20 февруари, за првиот натпревар против Јувентус во осминафиналето Лигата на шампионите.

За време на неговото отсуство, Атлетико најде замена и ја зголеми својата конкуренција со тоа што го доведе Алваро Морате на 18-месечен заем од Челзи.

Дури и пред повредата, Диего Коста беше во лоша форма, тој постигна само четири гола во 2018 година, последниот против Барселона пред да се повреди. (МИА)

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com