Connect with us

Тајмаут

Дилета Леота ги разочара фановите: Нема да ја гледаме уште долго на стадионите затоа што има други планови

Објавено:

Италијанската спортска новинарка Дилета Леота со години ги привлекува воздишките на целата јавност на Апенините.

Дилета веќе неколку години е една од заштитните знакови на италијанската Серија А, а многумина со нетрпение го чекаат нејзиното пристигнување од стадионот. Оваа русокоса работа со години работи како новинарка и презентерка, но во иднина има поинакви планови.

Нејзината убавина е забележана пред десетина години кога ја освои наградата „Мис Елегант“, по што италијанскиот Скај Спорт реши да ја ангажира, а се покажа дека тоа е одличен потег.

Навивачите на стадионите се многу задоволни што ја гледаат на терен, и честопати извикуваат и скандираат. Сепак, Дилета нема намера да остане долго во светот на новинарството и фудбалот.

Поточно, италијанските медиуми пренесуваат дека таа моментно студира право и е во последна година. Дилета признала дека сакала да работи по професијата кога ќе заврши факултет и дека е само новинарка сè додека не дипломира.

Сигурно оваа вест ќе ги разочара фудбалските фанови во Италија и ширум светот.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама