Поврзи се со нас

Ракомет

Добри вести за Алушовски, ги има сите ракометари на располагање за мечот со Кјелце

Вечерва РК Вардар со почеток во 18:45 часот игра против Кјелце. Добри вести за тренерот Стевче Алушовски се тоа што ќе ги има на располагање сите ракометари.

Во ростерот за мечот со полскиот првак влегоа Кристијан Дисингер и Филип Талески.

Ова е составот на РК Вардар и Кјелце за вечерва.

loading...

Facebook