Connect with us

Кошарка

Дурант ќе го смени Голден стејт со Њујорк никс

Објавено:

Кошаркарот на Голден стејт, Кевин Дурант ќе ја смени клупската средина по завршување на сезоната. Како што објави „ЕСПН“ следната сезона Дурант ќе го носи дресот на Њујорк никс.

Желба на кошаркарот е нов трофеј со тимот од Оукленд, а за да се случи тоа треба најпрво да го поминат Хјустон во четвртфиналето од плејофот.

Договорот на Дурант со актуелниот шампион истекува ова лето.

Покрај Њујорк, за Дурант интерес пројавуваат и ЛА клиперс и ЛА лејкерс. (MИА)

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама