Поврзи се со нас

Ракомет

Два ковид-позитивни случаи во Еурофарм Пелистер 2

Битола, 15 окотмври 2020 (МИА) – РК Еурофарм Пелистер 2 соопшти дека двајца ракометари пријавиле симптоми на коронавирус и по тестирањето нивните резултати се позитивни.

-текстот продолжува по рекламата-

Целата екипа, стручниот и медицинскиот тим се тестираа и се очекуваат резултатите. Во зависност од нив ќе се знаат следните чекори и продолжувањето на тренажниот процес.

Еурофарм Пелистер 2 одигра четири натпревари во Суперлигата, група Б и запиша две победи и два порази.

-текстот продолжува по рекламите-

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама