Connect with us

Фудбал

Двајца од Јувентус имаат коронавирус

Двајца играчи на Јувентус се позитивни на коронавирус. Станува збор за Артур и Карло Пинсолио, соопштија од клубот.

И двајцата се веќе ставени во карантин.

Дуото сигурно ги пропушти првите два меча на Јувентус во 2022 година – против Наполи и Рома.

Реклама

Facebook

Реклама