Connect with us

Други спортови

Еден милион швајцарски франци од Федерер за најпогодените семејства од коронавирус

Објавено:

Легендарниот тенисер Роџер Федерер и неговата сопруга Мирка одлучила да донираат еден милион швајцарски франци за најпогодените семејства во Швајцарија од коронавирус.

-Сегашните времиња се голем предизвик за сите и никој не треба да биде изоставен. Мирка и јас решивме да добираме 1 милион швајцарски франци за најпогодените семејства во Швајцарија. Ова е само почеток, се надеваме дека и другите ќе се вклучат во донациите со цел да се помогне на што е можно повеќе семејства, напиша Федерер на социјалните мрежи.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com