Connect with us

Ракомет

ЕХФ објави видео од македонските фанови и прашува, кои навивачи се најдобри?!

Остануваат уште неполни два часа до пресметката на Македонија со Словенија. Првиот дуел нашите момци на ЕП го играат против добро познатиот противник. Атмосферата ја загрева и ЕХФ која на социјалните мрежи објави кусо видео од македонските фанови и постави прашање, кои навивачи се најдобри. Се разбира одговорот е јасен.

 

Facebook