Поврзи се со нас

Ракомет

Еурофарм Пелистер 2 без проблеми го совлада Припел

Еурофарм Пелистер 2 славеше победа во натпреварот од седмото коло во групата Б, против Прилеп со 28-25.

Битолчаните одлично го започанаа натпреварот, создадоа висока предност од 7-2, а на крајот на првото полувреме имаа висока предност од 17-10.

Прилеп во второто полувреме започна да игра подобро во нападот, па стигнаа до 21-16, но битолани не се предадоа така лесно и славеа со 28-25

Најдобар кај битолскиот тим беше Кузмановски со шест голови, додека кај Прилеп најефикасен беше Чантурија со 11 голови.

 

 

loading...

Facebook