Connect with us

Ракомет

Еурофарм Пелистер е шампион!

РК Еурофарм Пелистер е шампион во Супер машка лига за натпреварувачка сезона 2023/24.
Вечерва во последното коло во плеј оф славеше на домашен терен против РК Алкалоид и ја одбрани титулата во домашното првенство. Пелистер славеше против Алкалоид со 32:28. Најефикасни беа Кузмановски и Манасков со по шест погодоци.

Advertisement