Connect with us

Ракомет

Еурофарм Пелистер го „згази“ Татран Прешов

Published

on

Екипата на Еурофарм Пелистер забележа убедлива победа против Татран Прешов во рамките од регионалната СЕХА лига. Тимот од Битола славеше со 28:16.
Елвир Граѓан со 7 и Јосип Периќ со шест голови го предводеа тимот до убедлива победа. Новиот голман Карим Хендави од Египет имаше 15 одбрани.
На спротивната страна Рабек со шест погодоци беше најефикасен, а пет постигна Пачеко.

Facebook