Connect with us

Ракомет

Еурофарм Пелистер ја победи Струга, следен противник е Вардар

Екипата на Еурофарм Пелистер од Битола вечерва славеше над Струга со 16:28 и со три бода ќе патува во финалето на 48-то издание на Струшкиот турнир.

Следен противник на турнирот ќе биде екипата на Вардар, кој пак има победи над Охрид и Еурофарм Пелистер 2, а го чека последниот меч со Бутел како загревање за финалето.

Мечот за титула ќе се игра утревечер (недела) од 21:15 часот, а претходно се дуелите за третото (19:15), петтото (17:15) и седмото место (10:00 часот).

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com