Connect with us

Ракомет

Еурофарм Пелистер со рутинска победа над Скопје 2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер денеска остварија лесна победа против Скопје 2020, во рамките на 7. коло на Суперлигата. Битолчани без проблеми издвојуваа висока победа од 38:12 на домашен терен.

Домашната екипа започна со цврста игра уште од самиот почеток. Достите немаа одговор на одличните напади и цврстата одбрана на Еурофарм Пелистер, па очекувано беше високото водство од 17:5 на домашната екипа на полувремето.

Еурофарм Пелистер продолжи со одличната игра и во второто полувреме и на крајот заслушено славеше со високи 38:12

Еурофарм Пелистер сега се подготвува за дуелот со Ним во вторник.

Реклама

Facebook

Реклама