Еурофарм Работник не успеа, Татран Прешов славеше во Битола

Еурофарм Работник го доживеа четвртиот пораз во петтиот натпревар во Лигата на шампионите, во речиси полната сала „Боро Чурлевски“. Попладнево во Битола, се радуваше Татран Прешов со минимални 24:23, полувреме 14:13.

Најефикасен во домашниот тим беше Острушко со 8 погодоци, додека, Граџан постигна пет.

-текстот продолжува по рекламата-

Во спротивниот табор Рабек постигна 7 погодоци.