Connect with us

Ракомет

Еурофарм Работник не успеа, Татран Прешов славеше во Битола

Објавено:

Еурофарм Работник го доживеа четвртиот пораз во петтиот натпревар во Лигата на шампионите, во речиси полната сала „Боро Чурлевски“. Попладнево во Битола, се радуваше Татран Прешов со минимални 24:23, полувреме 14:13.

Најефикасен во домашниот тим беше Острушко со 8 погодоци, додека, Граџан постигна пет.

Во спротивниот табор Рабек постигна 7 погодоци.

 

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама