Connect with us

Фудбал

ФОТО: Александар Трајковски се сели на „Сан Сиро“?!

Александар Трајковски летово ќе го напушти Палермо, а за неговиот потпис се заинтересирани бројни клубови. Според италијанските медиуми, Милан е последниот клуб кој сака да го доведе Трајковски во своите редови.

Претходните неколку денови се шпекулираше дека „најзагреан“ за Трајковски е португалски Спортинг, каде Трајковски би дошол како замена за Бруно Фернандес кој најверојатно заминува од клубот, а македонскиот интернационалец таму би бил соиграч со Стефан Ристовски.

Но, работите сега се малку покомплициран, откако во трка за неговиот потпис влегуваат и „росонерите“.

https://t.co/st7aw3s9OG
— Alfredo Pedullà (@AlfredoPedulla) July 10, 2019

Извор: dribling.mk

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com