Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Борко Ристовски и Николина направија свадба, нивниот Душан главен гостин

Репрезентативниот ракометен голман Борко Ристовски и неговата партнерка Николина претходната година склучија граѓански брак, а викендов направија свадба.

Свадбата беше во еден луксузен македонски хотел, а на истата присуствуваа најблиските роднини и пријатели на парот.

За оваа прилика, Борко беше облечен во одело, а невестата во бел фустан со поширок долен дел. На свадбата присуствуваше и нивниот син Душан кој во април оваа година ќе наполни една година.

Свадбената торта на познатиот пар беше со црно – златна боја, а на црниот дел со златни букви имаше испишано текст.

Во продолжение погледнете дел од атмосферата.

View this post on Instagram

✨✨✨💎💎💎✨✨✨💘

A post shared by NIKOLINA RISTOVSKA (@ninaristovska) on

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Тајмаут

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com