Connect with us

Други спортови

ФОТО: Еве како изгледаше скршеното крило со кое Хамилтон победи во Џеда

По трите сериозни контакти кои ги имаа, со казна мина само Макс Ферстапен и на крајот Холанѓанецот мораше да се задоволи со второто место, но тој самиот не криеше дека не е задоволен од одлуките на стјуардите и одговорните лица во ФИА.

 

Реклама

Facebook

Реклама