Поврзи се

Ракомет

ФОТО: Гужва пред билетарата на „Арена“ – се бара билет повеќе

На половина час пред стартот на натпреварот Македонија – Словенија, објективот на Спорт М забележа се уште гужва на билетарата на арената во Загреб.

Според информациите до кои дојдовте остануваат уште мал број на влезници за натпреварот Македонија – Словенија, односно со други зборови може да кажеме дека до почетокот на натпреварот арената ќе биде целосно распродадена.

Словенските и Македонските навивачи веќе се пристигнати, еуфорично е пред арената во Загреб, јавува репортерот на Спорт М.

И двете навивачки групи иако од две различни држави и бодрат две различни репрезентации, сепак не се како вчерашните Хрвати и Срби, мирно заеднички пристигнуваат во Арената во Загреб пеејќи Македонски и Словенски песни.

На социјални мрежи се споделуваат фотографии со хаш-таг „ние сме словени“.

ФОТО

ВИДЕО

ПОВЕЌЕ ОД Ракомет

loading...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com