Connect with us

Тајмаут

ФОТО: Ибрахимовиќ се почести со вистински „ѕвер“ за 38-роденден

Објавено:

Златан Ибрахимовиќ, кој настапува во МЛС Лигата за ЛА Галакси, кој на 3.октомври наполни 38 години и се уште не планира да се повлече од фудбалот, се почести со вистински „ѕвер“ за неговиот роденден.

Неговата колекција на луксузни автомобили ја збогати за Ферари Монца СП2 вреден 1,4 милиони фунти.

Во светот има само 499 луѓе кои се сопственици на овој луксузен спортски автомобил.

 

View this post on Instagram

 

Happy Birthday to Zlatan

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама