Connect with us

Ракомет

ФОТО: Кјелце имал проблеми со летот, чекале три часа

Објавено:

Екипата на Кјелце доцни со распоредот за патувањето во Скопје. По три часа чекање се качиле во авион, кој прво ќе лета за Виена, а потоа за Скопје.

Како што велат од клубот, доцнат со целиот распоред за патувањето, па можно е без тренинг да настапат на утрешниот меч против Вардар.

Дуелот ќе се одигра во салата „Јане Сандански“ утре (9 ноември) со почеток во 17:30 часот.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама