Поврзи се со нас

Ракомет

ФОТО: Коронавирусот прави проблеми на Вадар и официјално ПСЖ не доаѓа во Скопје

Она што се очекуваше, тоа и се случи. Мечот Вардар-ПСЖ нема да се одигра, односно е одложен поради присуство на коронавирус во нашиот тим. Според последните информации 11 ракометари имаат позитивен тест и физиотерапевтот. Па, поради тоа популарните „Светци“ нема да допатуваат во Скопје. Овој меч требаше да се одигра на 10-ти декември, но ќе биде определен дополнителен термин откако состојбата со вирусот ќе се смири.

 

Facebook

loading...